skip to content

2019 Entries

2019  Starting Order - Registrations 

June 21, 22 & 23, 2019

 

Please register online to be placed into the UNPAID waiting list. (there was more than 20 drop outs in 2018)

Number Captain Town Co-Angler Town
1 Cameron Racine Timmins Annie Roberge Timmins
2 Robert Collin Hearst Jonathan Collin Hearst
3 Steve Dorval Kapuskasing Rick D'amour Lively
4 Denis Martin Hearst Perry Caverson Sudbury
5 Kevin Squissato Thunder Bay Allan Squissato Okotoks
6 Brad Rissanen Thunder Bay Barry Rissanen Thunder Bay
7 Ernie Ukrainec Thunder Bay Peter Haniak Thunder Bay
8 Alain Mercier Hearst Sylvain Bernard Dubreuilville
9 Marc Belanger Dubreuilville Joel Bernard Dubreuilville
10 Yves Bernard Geraldton Claude Abraham Thunder Bay
11 Adam Christensen Nipigon Nathan Dupuis Nipigon
12 George Carriere New Liskerd Cory Carriere Kapuskasing
13 Chantal Cauchon Timmins Ken Perreault  Timmins
14 Jason Belisle Manitouwadge Chris Sproule Manitouwadge
15 Slyvain Guay Kapuskasing Marcel Pelletier Geraldton
16 Eric Belanger Dubreuilville Robin Belanger Dubreuilville
17 Patrice Bernard Dubreuilville TBA  
18 Quinten Kapush Gorham Kelly Kapush Gorham
19 Bill Arnott Geraldton Kevin Rissanen Atikokan
20 Denis Plourde Moonbeam Annie Plourde Moonbeam
21 Frank Dzijacky Geraldton Patrick Dzijackey South Porcupine
22 James Nord Geraldton David Delbianco Geraldton
23 Don McLeod Longlac Donald McLeod Geraldton
24 Pete Onchulenko Thunder Bay Donny Dumais Thunder Bay
25 Joel Godbout Geraldton TBA  
26 Eric Buteau Hearst Chris Gratton Hearst
27 Sébastien Lizotte Timmins Jeff Vipond Timmins
28 Jason Frook Kirkland Lake Carmen Detweiler Kirkland Lake
29 Alain Pelletier Geraldton Brian Pelletier Geraldton
30 Douglas Gile Geraldton Danny Deroy Geraldton
31 Rene Godbout Hearst Julie Godbout Hearst
32 Brett Gifkins Gorham Dina Gifkins Gorham
33 Chris Curtis Geraldton Matt Curtis Rossport
34 Mike Sawatsky Thunder Bay Ryan Schurr Kakabeka Falls
35 Jean Gauthier Timmins Alain Brunet Moonbeam
36 Peter Shebagabow Geraldton Pamela Hardy Geraldton
37 Steve Gravel Blind River Kevin Robineau Kapuskasing
38 Dan Van Noort Geraldton Rob Kurish Geraldton
39 Shawn Poloniski Thunder Bay Scott Rem Thunder Bay
40 James Dogget Sioux Lookout Rob Nylund Red Lake
41 Steve Thuerig Longlac Dan Fraser Longlac
42 Jim Turner Atikokan Brendan Turner Atikokan
43 Rock Bouchard Timmins Craig Salmonson Timmins
44 Lundy Thurier Neebing Domenica Thurier Neebing
45 Curtis Griffin Longlac Mario Payeur Longlac
46 Jeremy Kancir Kapuskasing Dave Cote Kapuskasing
47 Mat Browne Timmins Marc Poirier Timmins
48 Dave Lepage Kapuskasing Guy Dubosa Kapuskasing
49 Eric Stewart Geraldton Terrie Stewart Geraldton
50 Ian Parker Shuniah Archie Hoogsteen Shuniah
51 Ernest Michon Geraldton Daniel Hachey Atikokan
52 Keith Hryciw Thunder Bay Darolyn Hyrciw Thunder Bay
53 William Budiselic Rosslyn Wayne Bloskie Thunder Bay
54 Jacques Bernard Kapuskasing Annie Bernard Kapuskasing
55 Roger Tremblay Kapuskasing Frank Rame Kapuskasing
56 Brian Kennedy Geraldton Curtis Forbes Thunder Bay
57 Terry Bernath Wawa Trevor Bernath Wawa
58 Jean Mercier Hearst Slyvain Mercier Hearst
59 Jean Cloutier Geraldton Joselyne Cloutier Geraldton
60 Jesse Vermette Kapuskasing Guyaume Theberge Moonbeam
61 Mike Jarem Geraldton John Magee Geraldton
62 Ryan Piaskowski Thunder Bay Brian Neureurther Thunder Bay
63 Mike Seguin Kapuskasing Line Seguin Kapuskasing
64 Tim Aylward Sr. Shuniah Tim Aylward Jr. Gorham
65 Trevor Day Thunder Bay TBA  
66 Dennis Bourgoin Geraldton Gervais Saindon Geraldton
67 Dave Kelner Longlac Ryan Vetterli Thunder Bay
68 Cory Victor Kaministiquia Chris Wiseman Kaministiquia
69 David Reid Schumacher Gilbert Cheff Timmins
70 Alain Hince Kapuskasing Danielle Filion Kapuskasing
71 Llisa Oliverson Whitewater Therese Gou Liquer Atikokan
72 Innes Barrett Geraldton Chantal Barrett Geraldton
73 Guy Laberge Kapuskasing Derick Brooks Moonbeam
74 Daniel Tailleur Kapuskasing TBA  
75 Blair McGuire Nipigon David Kennedy Geraldton
76 Murray Houghton Thunder Bay Ross Houghton Geraldton
77 Mike Newbold Kaministiquia Deryld Newbold Kaministiquia
78 Matt Guacci South Porcupine Denis Perrier Timmins
79 Michel Blais Hearst Vickye Blais Hearst
80 Ed Tulin Longlac Dan Krouse Thunder Bay
81 Rick Mercuri Thunder Bay Randy Zywina Thunder Bay
82 David Darcis Shuniah Rick Tardif Shuniah
83 Kyle Solomon Thunder Bay Sean Affleck Thunder Bay
84 Jean Paul LaFlamme Hearst Jessy LaFlamme Hearst
85 Gilles Matte Hearst Jeremy Matte Hearst
86 Jody Villeneuve Skead Joey Raymond Garson
87 Gaeton Dorval Moonbeam Alain Dorval Kapuskasing
88 Darcy Guenette Timmins Mathieu Guenette Timmins
89 Wayne Smith Thunder Bay Kyle Monkman Thunder Bay
90 Bruce Hewitson Thunder Bay Kew Zimak Thunder Bay
91 Dany Vienneau Hearst Roger Vienneau Hearst
92 Maxime Isabelle Val Rita Denis Gaulin Mattice
93 Wade Okerlund Thunder Bay Mike Miller Thunder Bay
94 Daniel Gagnon Kapuskasing Steve Albert Hearst
95 Andrew Bennett Thunder Bay Ken Casey Thunder Bay
96 James Smedley Wawa Jamie Armstrong Reading
97 Steve Marcotte Manitouwadge Katie Simoneau Manitouwadge
98 Michael Copetti Thunder Bay Kevan Stranges Thunder Bay
99 Dean Bliss Kapuskasing Shane Turcotte Goulais River
100 Mathieu Isabelle Kapuskasing Patrick Martel Kapuskasing
101 Louis Marcotte Manitouwadge Dominique Massicotte Rouyn-Noranda
102 Miguel Tailleur Kapuskasing Denis Gendreau Kapuskasing
103 Mark Hakkarainen Murillo Josh Terpstra Thunder Bay
104 Jamie Robinson Wawa Brett Robinson Wawa
105 Graham Houghton Burlington Darrick Houghton Burlington
106 Kevin Lepinsky Kaministiquia Mike Lepinsky Thunder Bay
107 Joe Moore Timmins Cory Lelievre Sault Ste. Marie
108 Donald Chabot Longlac Brigette Chabot Longlac
109 Chris Magee Nipigon Scott Boone Thunder Bay
110 Robert Mitchell Longlac Marlene Mitchell Longlac
111 Paul Ethier Timmins Ray Seguin Timmins
112 Daniel Guay Dubreuilville Gilles Plante Earfalls
113 Danny Mofatt Longlac Bernard Baillergeon Longlac
114 Dylan Buckell Wawa Joel Dechamploin Wawa
115 Bob McKinnon Desbarats Cody Palmer Sault Ste. Marie
116 Patrick Simonaitis Thunder Bay Fred Simonaitis Thunder Bay
117 Pat Blais Geraldton Carole Blais Geraldton
118 Denis M Vachon Geraldton Bev Vachon Geraldton
119 Blair Godwin Thunder Bay TBA  
120 Nick Huckson Sault Ste. Marie Jason Doyon Sault Ste. Marie
121 Daniel Heins Thornloe Didier Germain Earlton
122 GeeGee Nord Geraldton Maryanne Nord Geraldton
123 Cory Nephin Geraldton Tom Friday Thunder Bay
124 Tim Cordone Thunder Bay Jordan Cordone Thunder Bay
125 Andrew Hutchinson Geraldton Donald Barker Ingersoll
126 Bobby Beaulieu Longlac TBA  
127 Anthony Legarde Longlac Roseanne Legarde Longlac
128 Mario Fugere Geraldton Sylvie Larocque Geraldton
129 Robert Petit Thunder Bay Elias Celeiro Thunder Bay
130        
BOLD Number = paid and confirmed registration
UNPAID   Waiting List
1 Tara Balog Manitouwadge Lea Mask Longlac
2 Julien Benoit Embrun Jessica Goulet Embrun
3 Walter Jinkerson Larder Lake Josh Lafontaine Kirland Lake
4 Aaron Mcdonell Thunder Bay Randy Salmi Geraldton
5 Martin Lefevbre Kapuskasing Justin Sawyer Kapuskasing
6 Jonathan Cartier Longlac TBA  
7 Terry Popowich Geraldton Gerard Dufour Geraldton
8 Dan Secord Timmins TBA  
9 Larry Naveau Gogama TBA  
10 Chuck Laframboise Nipigon Rodney Wright Nipigon
11 Wayne Jarvis Manitouwadge TBA  
12 Tony Marino Geraldton Wayne Lester Thunder Bay
13 Cory Prevost  Thunder Bay James Migliazza Rosslyn
14 Mitch Polnicky Hearst Tommy Tremblay Hearst