2024 Entries - June 22 & 23, 2024
Number | Captain | Town | Co-Angler | Town |
1 | Randy Cass | Moonbeam | Carole Cass | Moonbeam |
2 | Al Pelletier | Geraldton | Brian Pelletier | Geraldton |
3 | William Budiselic | Thunder Bay | Wayne Bloskie | Thunder Bay |
4 | Sylvain Bernard | Dubreuilville | Joel Bernard | Dubreuilville |
5 | Patrick Simonaitis | Thunder Bay | Fred Simonaitis | Thunder Bay |
6 | Scott Boone | Thunder Bay | Chris Magee | Nipigon |
7 | Denis Bourgoin | Geraldton | Gervais Saindon | Geraldton |
8 | Luc Ouimette | Kapuskasing | Dean Bliss | Kapuskasing |
9 | Eric Buteau | Hearst | Chris Gratton | Hearst |
10 | Michael Copetti | Thunder Bay | Nolan Copetti | Thunder Bay |
11 | Ryan PeeAssCowSki | Thunder Bay | Brian Nightrider | Kakabeka Falls |
12 | Jason Frook | Kirkland Lake | Brian Bolger | Kirkland Lake |
13 | Terry Bernath | Wawa | Trevor Bernath | Wawa |
14 | Frank Dzijacky | Geraldton | Patrick Dzijackey | South Porcupine |
15 | Robert Mitchell | Longlac | Marlene Mitchell | Longlac |
16 | Gaetan Dorval | Moonbeam | TBA | |
17 | Daniel Tailleur | Kapuskasing | TBA | |
18 | Dan Van Noort | Geraldton | Rob Kurish | Geraldton |
19 | Cory Victor | Kaministqua | Chris Wiseman | Thunder Bay |
20 | Miguel Tailleur | Kapuskasing | TBA | |
21 | Alain Brunet | Moonbeam | TBA | |
22 | Mark Hakkarainen | Murillo | Joshua Terpstra | Thunder Bay |
23 | Dany Michel | Nakina | Chris Vernier | Nakina |
24 | Tim Aylward Sr. | Shuniah | Tim Aylward Jr. | Gorham |
25 | Douglas Gile | Geraldton | Danny Deroy | Geraldton |
26 | Cory Nephin | Geraldton | Tom Friday | Thunder Bay |
27 | James Nord | Geraldton | David Delbianco | Geraldton |
28 | Steve Dorval | Kapuskasing | Wesley Dorval | Kapuskasing |
29 | Andrew Bennett | Thunder Bay | Ken Casey | Thunder Bay |
30 | Terry Popowich | Geraldton | Gerard Dufour | Geraldton |
31 | Trevor Day | Thunder Bay | Jacob Halow | Thunder Bay |
32 | Jamie Robinson | Wawa | Brett Robinson | Wawa |
33 | Mike Sawatsky | Thunder Bay | Ryan Schurr | Kakabeka Falls |
34 | Eric Stewart | Geraldton | Terrie Stewart | Geraldton |
35 | Blair McGuire | Nipigon | David Kennedy | Geraldton |
36 | Adam Christensen | Nipigon | Nate Dupuis | Lake Helen |
37 | Daniel Guay | Dubreuilville | Marty Descoteaux | Dubreuilville |
38 | Remi Dufour | Sault Ste. Marie | Patrick Dufour | Sault Ste. Marie |
39 | Jacques Bernard | Kapuskasing | Annie Bernard | Kapuskasing |
40 | Mark Yarascavitch | Huntsville | Matthew Perry | Bracebridge |
41 | Ed Tulin | Longlac | Greg Wilson | Longlac |
42 | Blair Godwin | Thunder Bay | Jordan Amadeo | Thunder Bay |
43 | Richard Brochu | Thunder Bay | TBA | |
44 | Kyle Solomon | Shunia | Sean Affleck | Thunder Bay |
45 | David Kelner | Geraldton | Ryan Vetterli | Thunder Bay |
46 | Brad Rissanen | Thunder Bay | Barry Rissanen | Thunder Bay |
47 | Foire Boschi | Sault Ste. Marie | Vince Boschi | Sault Ste. Marie |
48 | Frank Lombardo | Thunder Bay | Trevor Zimak | Thunder Bay |
49 | Joel Bernier | Iroquois Falls | Serge Charette | Kapuskasing |
50 | Peter Garvie | Geraldton | Jason Boracheff | Val Caron |
51 | Llisa Tulin | Geraldton | Sandra Baxter | Thunder Bay |
52 | Bill Arnott | Geraldton | Kevin Rissanen | Atikokan |
53 | Bernard Baillargeon | Longlac | TBA | |
54 | Dan Daciw | Thunder Bay | Patricia Daciw | Thunder Bay |
55 | James Andrew Donaldson | Kapuskasing | Billy Donaldson | Morrisburg |
56 | Wayne Smith | Thunder Bay | TBA | |
57 | Denis Perrier | Timmins | Matt Gucci | South Porcupine |
58 | Shane Turcotte | Goulais River | TBA | |
59 | Cameron Racine | Timmins | Kyle Andrews | South Porcupine |
60 | Jessy DeChamplain | Dubreuilville | Francis DeChamplain | Dubreuilville |
61 | Brodie Holden | Iroquois Falls | Dylan Holden | Iroquois Falls |
62 | Jean Marc Fortier | Lake Helen | Troy Nicol | Nipigon |
63 | Sebastien Lizotte | Hearst | Cedric Seguin | Hearst |
64 | Cliff Nord | Geraldton | Sabrina Nord | Geraldton |
65 | Pascal Turgeon | Hearst | Patrick Bolduc | Hallebourg |
66 | Antti Kuokkanen | Thunder Bay | Terry Hill | Thunder Bay |
67 | Ernie Michon | Geraldton | Herb Grasser | Toronto |
68 | Danny Meilleur | Val-Rita | Pierre Meilleur | Moonbeam |
69 | Kyle Monkman | Thunder Bay | Peter Stickel | Thunder Bay |
70 | Darius Shebagabow | Nipigon | Ricky Jr. Desmoulin | Longlac |
71 | Scott Abraham | Thunder Bay | Dale Levesque | Thunder Bay |
72 | Robert Collin | Hearst | Jonathon Collin | Hearst |
73 | Mike Jarem | Geraldton | Danny Moffet | Longlac |
74 | Pierre Legault | Geraldton | Nicholas Legault | Geraldton |
75 | Peter Shebagabow | Nipigon | Pamela Hardy | Nipigon |
76 | David Darcis | Shuniah | Rick Tartif | Shuniah |
77 | Chad Dalrymple | Exeter | Greg Dalrymple | Exeter |
78 | Bobby Beaulieu | Longlac | Martin Quirion | Manoc |
79 | Dan Secord | Timmins | Larry Naveau | Mattagami First Nation |
80 | ||||
81 | ||||
82 | ||||
83 | ||||
84 | ||||
85 | ||||
86 | ||||
87 | ||||
88 | ||||
89 | ||||
90 | ||||
91 | ||||
92 | ||||
93 | ||||
94 | ||||
95 | ||||
96 | ||||
97 | ||||
98 | ||||
99 | ||||
100 | ||||
BOLD Number = paid and confirmed registration | ||||
UNPAID Registration List | ||||
1 | Patrice Bernard | Dubreuilville | Felix Bernard | Dubreuilville |
2 | Vernon Adams | Geraldton | Ryab Traintinger | Nipigon |
3 | Lanny Shebagabow | Longlac | Nolan Tucker | Longlac |
4 | Barrett Alton | Geraldton | Liam Nephin | Geraldton |