Geraldton Walleye Classic - 2024 Entries - June 22 & 23, 2024 skip to content

2024 Entries - June 22 & 23, 2024

Number Captain Town Co-Angler Town
1 Randy Cass Moonbeam Carole Cass Moonbeam
2 Al Pelletier Geraldton Brian Pelletier Geraldton
3 William Budiselic Thunder Bay Wayne Bloskie Thunder Bay
4 Sylvain Bernard Dubreuilville Joel Bernard Dubreuilville
5 Patrick Simonaitis Thunder Bay Fred Simonaitis Thunder Bay
6 Scott Boone Thunder Bay Chris Magee Nipigon
7 Denis Bourgoin Geraldton Gervais Saindon Geraldton
8 Luc Ouimette Kapuskasing Dean Bliss Kapuskasing
9 Eric Buteau Hearst Chris Gratton Hearst
10 Michael Copetti Thunder Bay Nolan Copetti Thunder Bay
11 Ryan PeeAssCowSki Thunder Bay Brian Nightrider Kakabeka Falls
12 Jason Frook Kirkland Lake Brian Bolger Kirkland Lake
13 Terry Bernath Wawa Trevor Bernath Wawa
14 Frank Dzijacky Geraldton Patrick Dzijackey South Porcupine
15 Robert Mitchell Longlac Marlene Mitchell Longlac
16 Gaetan Dorval Moonbeam TBA  
17 Daniel Tailleur Kapuskasing TBA  
18 Dan Van Noort Geraldton Rob Kurish Geraldton
19 Cory Victor Kaministqua Chris Wiseman Thunder Bay
20 Miguel Tailleur Kapuskasing TBA  
21 Alain Brunet Moonbeam TBA  
22 Mark Hakkarainen Murillo Joshua Terpstra Thunder Bay
23 Dany Michel Nakina Chris Vernier Nakina
24 Tim Aylward Sr. Shuniah Tim Aylward Jr. Gorham
25 Douglas Gile Geraldton Danny Deroy Geraldton
26 Cory Nephin Geraldton Tom Friday Thunder Bay
27 James Nord Geraldton David Delbianco Geraldton
28 Steve Dorval Kapuskasing Wesley Dorval Kapuskasing
29 Andrew Bennett Thunder Bay Ken Casey Thunder Bay
30 Terry Popowich Geraldton Gerard Dufour Geraldton
31 Trevor Day Thunder Bay Jacob Halow Thunder Bay
32 Jamie Robinson Wawa Brett Robinson Wawa
33 Mike Sawatsky Thunder Bay Ryan Schurr Kakabeka Falls
34 Eric Stewart Geraldton Terrie Stewart Geraldton
35 Blair McGuire Nipigon David Kennedy Geraldton
36 Adam Christensen Nipigon Nate Dupuis Lake Helen
37 Daniel Guay Dubreuilville Marty Descoteaux Dubreuilville
38 Remi Dufour Sault Ste. Marie Patrick Dufour Sault Ste. Marie
39 Jacques Bernard Kapuskasing Annie Bernard Kapuskasing
40 Mark Yarascavitch Huntsville Matthew Perry Bracebridge
41 Ed Tulin Longlac Greg Wilson Longlac
42 Blair Godwin Thunder Bay Jordan Amadeo Thunder Bay
43 Richard Brochu Thunder Bay TBA  
44 Kyle Solomon Shunia Sean Affleck Thunder Bay
45 David Kelner Geraldton Ryan Vetterli Thunder Bay
46 Brad Rissanen Thunder Bay Barry Rissanen Thunder Bay
47 Foire Boschi Sault Ste. Marie Vince Boschi Sault Ste. Marie
48 Frank Lombardo Thunder Bay Trevor Zimak Thunder Bay
49 Joel Bernier Iroquois Falls Serge Charette Kapuskasing
50 Peter Garvie Geraldton Jason Boracheff Val Caron
51 Llisa Tulin Geraldton Sandra Baxter Thunder Bay
52 Bill Arnott Geraldton Kevin Rissanen Atikokan
53 Bernard Baillargeon Longlac TBA  
54 Dan Daciw Thunder Bay Patricia Daciw Thunder Bay
55 Wayne Smith Thunder Bay TBA  
56 Denis Perrier Timmins Matt Gucci South Porcupine
57 Shane Turcotte Goulais River TBA  
58 Cameron Racine Timmins Kyle Andrews South Porcupine
59 Jessy DeChamplain Dubreuilville Francis DeChamplain Dubreuilville
60 Brodie Holden Iroquois Falls Dylan Holden Iroquois Falls
61 Jean Marc Fortier Lake Helen Troy Nicol Nipigon
62 Sebastien Lizotte Hearst Cedric Seguin Hearst
63 Cliff Nord Geraldton Sabrina Nord Geraldton
64 Pascal Turgeon Hearst Patrick Bolduc Hallebourg
65 Antti Kuokkanen Thunder Bay Terry Hill Thunder Bay
66 Ernie Michon Geraldton Herb Grasser Toronto
67 Danny Meilleur Val-Rita Pierre Meilleur Moonbeam
68 Kyle Monkman Thunder Bay Peter Stickel Thunder Bay
69 Darius Shebagabow Nipigon Ricky Jr. Desmoulin Longlac
70 Scott Abraham Thunder Bay Dale Levesque Thunder Bay
71 Robert Collin Hearst Jonathon Collin Hearst
72 Mike Jarem Geraldton Danny Moffet Longlac
73 Pierre Legault Geraldton Nicholas Legault Geraldton
74 Peter Shebagabow Nipigon Pamela Hardy Nipigon
75 David Darcis Shuniah Rick Tartif Shuniah
76 Chad Dalrymple Exeter Greg Dalrymple Exeter
77 Bobby Beaulieu Longlac Martin Quirion Manoc
78 Dan Secord Timmins Larry Naveau Mattagami First Nation
79 Donald Chabot Longlac Brigitte Chabot Longlac
80 Dillon Megan Nakina Bradley Gagnon Geraldton
81 David Delyea Kakabeka Falls Dennis Delyea Kakabeka Falls
82 Pierre Lapointe Longlac Benoit Lapointe Hearst
83 Jody Villeneuve Skead Joey Raymond Garson
84 Lanny Shebagabow Longlac Nolan Tucker Longlac
85 Barrett Alton Geraldton Liam Nephin Geraldton
86 Curtis Griftin Geraldton Jonathan Cartier Longlac
87 Darcy Guenette Timmins Melanie Beaulac Timmins
88        
89        
90        
91        
92        
93        
94        
95        
96        
97        
98        
99        
100        
BOLD Number = paid and confirmed registration
UNPAID Registration List    
1 Patrice Bernard Dubreuilville Felix Bernard Dubreuilville
2 Vernon Adams Geraldton Ryab Traintinger Nipigon
3 Bert Baxter Thunder Bay Brent Carey Thunder Bay
4 Richard Cyr Geraldton Jody Vivian Geraldton