skip to content

2019  Starting Order - Registrations 

June 21, 22 & 23, 2019

 

Please register online to be placed into the UNPAID waiting list. (there was more than 20 drop outs in 2018)

Number Captain Town Co-Angler Town
1 Cameron Racine Timmins Annie Roberge Timmins
2 Robert Collin Hearst Jonathan Collin Hearst
3 Steve Dorval Kapuskasing Rick D'amour Lively
4 Denis Martin Hearst Perry Caverson Sudbury
5 Kevin Squissato Thunder Bay Allan Squissato Okotoks
6 Brad Rissanen Thunder Bay Barry Rissanen Thunder Bay
7 Alain Pelletier Geraldton Kurt Pristanski Rossport
8 Ernie Ukrainec Thunder Bay Peter Haniak Thunder Bay
9 Alain Mercier Hearst Sylvain Bernard Dubreuilville
10 Marc Belanger Dubreuilville Joel Bernard Dubreuilville
11 Yves Bernard Geraldton Claude Abraham Thunder Bay
12 Adam Christensen Nipigon Nathan Dupuis Nipigon
13 George Carriere New Liskerd Cory Carriere Kapuskasing
14 Chantal Cauchon Timmins Ken Perreault  Timmins
15 Jason Belisle Manitouwadge Chris Sproule Manitouwadge
16 Slyvain Guay Kapuskasing Marcel Pelletier Geraldton
17 Eric Belanger Dubreuilville Robin Belanger Dubreuilville
18 Patrice Bernard Dubreuilville TBA  
19 Quinten Kapush Gorham Kelly Kapush Gorham
20 Bill Arnot Geraldton Kevin Rissanen Atikokan
21 Denis Plourde Moonbeam Annie Plourde Moonbeam
22 Frank Dzijacky Geraldton Patrick Dzijackey South Porcupine
23 James Nord Geraldton David Delbianco Geraldton
24 Don McLeod Longlac Donald McLeod Geraldton
25 Pete Onchulenko Thunder Bay Donny Dumais Thunder Bay
26 Joel Godout Geraldton TBA  
27 Eric Buteau Hearst Chris Gratton Hearst
28 Sébastien Lizotte Timmins Jeff Vipond Timmins
29 Jason Frook Kirkland Lake Carmen Detweiler Kirkland Lake
30 Brian Pelletier Geraldton TBA  
31 Douglas Gile Geraldton Danny Deroy Geraldton
32 Rene Godbout Hearst Julie Godbout Hearst
33 Brett Gifkins Gorham Dina Gifkins Gorham
34 Shane Turcotte Goulais River Derek Pelletier Sault Ste. Marie
35 Chris Curtis Geraldton Matt Curtis Rossport
36 Mike Sawatsky Thunder Bay Ryan Schurr Kakabeka Falls
37 Jean Gauthier Timmins Alain Brunet Moonbeam
38 Peter Shebagabow Geraldton Pamela Hardy Geraldton
39 Steve Gravel Blind River Kevin Robineau Kapuskasing
40 Dan Van Noort Geraldton Rob Kurish Geraldton
41 Shawn Poloniski Thunder Bay Scott Rem Thunder Bay
42 James Dogget Sioux Lookout Rob Nylund Red Lake
43 Steve Thuerig Longlac Dan Fraser Longlac
44 Jim Turner Atikokan Brendan Turner Atikokan
45 Rock Bouchard Timmins Craig Salmonson Timmins
46 Lundy Thurier Neebing Domenica Thurier Neebing
47 Curtis Griffin Longlac Mario Payeur Longlac
48 Jeremy Kancir Kapuskasing Dave Cote Kapuskasing
49 Mat Browne Timmins Marc Poirier Timmins
50 Dave Lepage Kapuskasing Guy Dubosa Kapuskasing
51 Eric Stewart Geraldton Terrie Stewart Geraldton
52 Ian Parker Shuniah Archie Hoogsteen Shuniah
53 Ernest Michon Geraldton Daniel Hachey Atikokan
54 Keith Hryciw Thunder Bay Darolyn Hyrciw Thunder Bay
55 William Budiselic Rosslyn Wayne Bloskie Thunder Bay
56 Jacques Bernard Kapuskasing Annie Bernard Kapuskasing
57 Roger Tremblay Kapuskasing Frank Rame Kapuskasing
58 Brian Kennedy Geraldton Curtis Forbes Thunder Bay
59 Terry Bernath Wawa Trevor Bernath Wawa
60 Jean Mercier Hearst Slyvain Mercier Hearst
61 Jean Cloutier Geraldton Joselyne Cloutier Geraldton
62 Jesse Vermette Kapuskasing Guyaume Theberge Moonbeam
63 Mike Jarem Geraldton John Magee Geraldton
64 Ryan Piaskowski Thunder Bay TBA  
65 Mike Seguin Kapuskasing Line Seguin Kapuskasing
66 Tim Aylward Sr. Shuniah Tim Aylward Jr. Gorham
67 Trevor Day Thunder Bay TBA  
68 Dennis Bourgoin Geraldton Gervais Saindon Geraldton
69 Dave Kelner Longlac Ryan Vetterli Thunder Bay
70 Cory Victor Kaministiquia Chris Wiseman Kaministiquia
71 David Reid Schumacher Gilbert Cheff Timmins
72 Alain Hince Kapuskasing Danielle Filion Kapuskasing
73 Llisa Oliverson Whitewater Therese Gou Liquer Atikokan
74 Innes Barrett Geraldton Chantal Barrett Geraldton
75 Guy Laberge Kapuskasing Derick Brooks Moonbeam
76 Daniel Tailleur Kapuskasing TBA  
77 Blair McGuire Nipigon David Kennedy Geraldton
78 Murray Houghton Thunder Bay Ross Houghton Geraldton
79 Mike Newbold Kaministiquia Deryld Newbold Kaministiquia
80 Matt Guacci South Porcupine Denis Perrier Timmins
81 Michel Blais Hearst Vickye Blais Hearst
82 Ed Tulin Longlac Dan Krouse Thunder Bay
83 Rick Mercuri Thunder Bay Randy Zywina Thunder Bay
84 David Darcis Shuniah Rick Tardif Shuniah
85 Kyle Solomon Thunder Bay Sean Affleck Thunder Bay
86 Jean Paul LaFlamme Hearst Jessy LaFlamme Hearst
87 Gilles Matte Hearst Jeremy Matte Hearst
88 Jody Villeneuve Skead Joey Raymond Garson
89 Gaeton Doral Moonbeam Alain Doral Kapuskasing
90 Darcy Guenette Timmins Mathieu Guenette Timmins
91 Wayne Smith Thunder Bay Kyle Monkman Thunder Bay
92 Bruce Hewitson Thunder Bay Kew Zimak Thunder Bay
93 Dany Vienneau Hearst Roger Vienneau Hearst
94 Maxime Isabelle Val Rita Denis Gaulin Mattice
95 Wade Okerlund Thunder Bay Mike Miller Thunder Bay
96 Daniel Gagnon Kapuskasing Steve Albert Hearst
97 Andrew Bennett Thunder Bay Ken Casey Thunder Bay
98 James Smedley Wawa Jamie Armstrong Reading
99 Steve Marcotte Manitouwadge Katie Simoneau Manitouwadge
100 Jason Gordon Barrie Nicole Cunningham Barrie
101 Michael Copetti Thunder Bay Kevan Stranges Thunder Bay
102 Dean Bliss Kapuskasing Russ Smith Kapuskasing
103 Mathieu Isabelle Kapuskasing Patrick Martel Kapuskasing
104 Louis Marcotte Manitouwadge Dominique Massicotte Rouyn-Noranda
105 Miguel Tailleur Kapuskasing Denis Gendreau Kapuskasing
106 Mark Hakkarainen Murillo Josh Terpstra Thunder Bay
107 Jamie Robinson Wawa Brett Robinson Wawa
108 Graham Houghton Burlington Darrick Houghton Burlington
109 Kevin Lepinsky Kaministiquia Mike Lepinsky Thunder Bay
110 Joe Moore Timmins Cory Lelievre Sault Ste. Marie
111 Donald Chabot Longlac Brigette Chabot Longlac
112 Chris Magee Nipigon Scott Boone Thunder Bay
113 Robert Mitchell Longlac Marlene Mitchell Longlac
114 Paul Ethier Timmins Ray Seguin Timmins
115 Daniel Guay Dubreuilville Gilles Plante Earfalls
116 Danny Mofatt Longlac Bernard Baillergeon Longlac
117 Michael Poulin Geraldton Julie Poulin Geraldton
118 Dylan Buckell Wawa Joel Dechamploin Wawa
119 Rob Haslam Geraldton Irene Haslam Geraldton
120 Bob McKinnon Desbarats Cody Palmer Sault Ste. Marie
121 Patrick Simonaitis Thunder Bay Fred Simonaitis Thunder Bay
122 Pat Blais Geraldton Carole Blais Geraldton
123 Denis M Vachon Geraldton Bev Vachon Geraldton
124 Blair Godwin Thunder Bay TBA  
125 Remi Godin Kapuskasing Ariane Blanchette Kapuskasing
126 Nick Huckson Sault Ste. Marie Jason Doyon Sault Ste. Marie
127 Daniel Heins Thornloe Didier Germain Earlton
128 Pat Kennedy Kapuskasing TBA  
129 GeeGee Nord Geraldton Maryanne Nord Geraldton
130 Cory Nephin Geraldton Tom Friday Thunder Bay
131 Tim Cordone Thunder Bay Jordan Cordone Thunder Bay
132 Andrew Hutchinson Geraldton TBA  
BOLD Number = paid and confirmed registration
UNPAID   Waiting List
1 Bobby Beaulieu Longlac TBA  
2 Anthony Legarde Longlac Roseanne Legarde Longlac
3 Mario Fugere Geraldton Sylvie Larocque Geraldton
4 Roger Petit Thunder Bay Elias Celeiro Thunder Bay
5 Tara Balog Manitouwadge Lea Mask Longlac
6 Julien Benoit Embrun Jessica Goulet Embrun
7 Walter Jinkerson Larder Lake Josh Lafontaine Kirland Lake
8 Aaron Mcdonell Thunder Bay Randy Salmi Geraldton
9 Martin Lefevbre Kapuskasing Justin Sawyer Kapuskasing
10 Jonathan Cartier Longlac TBA  
11 Terry Popowich Geraldton Gerard Dufour Geraldton
12 Dan Secord Timmins TBA  
13 Larry Naveau Gogama TBA