skip to content

2020 Entries

2020  Starting Order - Registrations 

June 27th to June 28th

Number Captain Town Co-Angler Town
1 Jaques Bernard Kapuskasing Annie Bernard Kapuskasing
2 Mark Mannisto Longlac Kira Mannisto Longlac
3 Jean Paul LaFlamme Hearst Jessy LaFlamme Hearst
4 Felix Bernard Dubreuilville Patrice Bernard Dubreuilville
5 Braxton Groeneveld Geraldton Kyle Giguere Geraldton
6 Mathieu Isabelle Kapuskasing Patrick Martel Kapuskasing
7 Patrick Simonaitis Thunder Bay Fred Simonaitis Thunder Bay
8 Brad Rissanen Thunder Bay Barry Rissanen Thunder Bay
9 Dean Bliss Kapuskasing TBA  
10 Chris Sproule Manitouwadge Jason Belisle Manitouwadge
11 Jason Doyon Sault Ste. Marie Nick Huckson Sault Ste. Marie
12 Denis Bourgoin Geraldton Gervais Saindon Geraldton
13 Pierre Legault Geraldton Brian Walker Geraldton
14 Andrew Bennett Thunder Bay Ken Casey Thunder Bay
15 Peter Shebagabow Soiux Lookout Pamela Hardy Soiux Lookout
16 Douglas Gile Geraldton Danny Deroy Geraldton
17 Shane Turcotte Goulais River TBA  
18 James Smedley Wawa Jamie Armstrong Allston
19 Ronnie Bourgeois Manitouwadge Becky Bourgeois Manitouwadge
20 Adam Christensen Nipigon TBA  
21 Ernest Michon Geraldton Daniel Hachey Atikokan
22 Donald Chabot Longlac Brigitte Chabot Longlac
23 Daniel Guay Dubreuilville Brigitte Guay Dubreuilville
24 Roger Mayer Neebing Jeff Rooney Thunder Bay
25 Cameron Racine Timmins TBA  
26 Ed Tulin Longlac Dan Kraule Thunder Bay
27 Denis Martin Hearst Perry Caverson Sudbury
28 Eric Buteau Hearst Chris Gratton Hearst
29 Ernie Ukrainec Thunder Bay Ted Pelletier Thunder Bay
30 Gee Gee Nord Geraldton Mary Ann Nord Geraldton
31 Brian Kennedy Geraldton Curtis Forbes Thunder Bay
32 Rene St-Amour  Kapuskasing Daniel St. Amour Kapuskasing
33 Mike Jarem Geraldton John Magee Geraldton
34 Don McLeod Longlac Donald McLeod Sr. Geraldton
35 Cory Nephin Geraldton Tom Friday Thunder Bay
36 Jeremy Kancir Kapuskasing Dave Cote Kapuskasing
37 Frank Dzijacky Geraldton Patrick Dzijackey South Porcupine
38 Dan Van Noort Geraldton Rob Kurish Geraldton
39 Pierre Lapointe Longlac Benoit Lapointe Longlac
40 Chris Magee Nipigon Scott Boone Thunder Bay
41 Kurtis Millette Kapuskasing TBA  
42 Andrew Hutchinson Geraldton Donald Barker Ingersoll
43 Rene Godbout Hearst Eric Godbout Hearst
44 Bobby Beaulieu Longlac TBA  
45 Jim Turner Atikokan TBA  
46 William Budiselic Rosslyn Wayne Bloskie Thunder Bay
47 James Kennedy  Geraldton Valerie Kennedy Geraldton
48 Jean Mercier Hearst TBA  
49 Louis Marcotte Manitouwadge Dominique Massicitte Manitouwadge
50 Kevin Squissato Thunder Bay Allan Squissato Okotoks
51 Gilles Matte Hearst Jeremy Matte Hearst
52 Jason Frook Kirkland Lake Carmen Detweiler Kirkland Lake
53 Liliane Vallee Geraldton TBA  
54 Bill Arnott Geraldton Kevin Rissanen Atikokan
55 Bruce Hewitson Thunder Bay TBA  
56 Terry Bernath Wawa Trevor Bernath Wawa
57 Mike Sawatsky Thunder Bay Ryan Schurr Kakabeka Falls
58 Miguel Tailleur Kapuskasing Denis Gendreau Kapuskasing
59 Ross Houghton Geraldton Murray Houghton Thunder Bay
60 Slyvain Guay Kapuskasing Marcel Pelletier Geraldton
61 Blair Godwin Thunder Bay Nathan Vaillant Thunder Bay
62 Dany Vienneau Hearst Curtis Griffin Longlac
63 Trevor Day Thunder Bay Jacob Halow Thunder Bay
64 Alain Hince Kapuskasing Danielle Filion Kapuskasing
65 Roger Tremblay Kapuskasing Frank Ratte Kapuskasing
66 Jamie Robinson Wawa Brett Robinson Wawa
67 Blair McGuire Nipigon David Kennedy Geraldton
68 Joel Bernard Dubreuilville Marc Belanger Dubreuilville
69 Luc Diotte Nakina Gabriel Diotte Nakina
70 Eric Stewart Geraldton Terrie Stewart Geraldton
71 Anthony Legarde Longlac Roseanne Legarde Longlac
72 Dave Kelner Longlac Ryan Vetterli Thunder Bay
73 Keith Hryciw Thunder Bay Darolyn Hyrciw Thunder Bay
74 Alain Mercier Hearst Sylvain Bernard Dubreuilville
75 Robert Mitchell Longlac Marlene Mitchell Longlac
76 Trevor Abraham Thunder Bay TBA  
77 Daniel Gagnon Kapuskasing Steve Albert Hearst
78 Chris Curtis Geraldton Matt Curtis Rossport
79 Denis Plourde Moonbeam Annie Plourde Moonbeam
80 Michael Copetti Thunder Bay Kevan Stranges Thunder Bay
81 Graham Houghton Burlington Darrick Houghton Burlington
82 Dave Lepage Kapuskasing Daniel Tailleur Kapuskasing
83 Steve Thuerig Longlac Dale Goodfellow Longlac
84 Tim Aylward Sr. Shuniah Tim Aylward Jr. Gorham
85 Llisa Oliverson Grand Junction Sandra Baxter Thunder Bay
86 Mark Hakkarainen Murillo Josh Terpstra Thunder Bay
87 Kyle Monkman Thunder Bay Wayne Smith Thunder Bay
88 James Nord Geraldton David Delbianco Geraldton
89 Al Pelletier Geraldton Brian Pelletier Geraldton
90 Jean Cloutier Geraldton Joselyne Cloutier Geraldton
91 Steve Marcotte Manitouwadge Katie Simoneau Manitouwadge
92 Joel Godbout Geraldton TBA  
93 David Darcis Shuniah Rick Tardif Shuniah
94 Derick Brooks Moonbeam Guy Laberge Kapuskasing
95 Denis M Vachon Geraldton Bev Vachon Geraldton
96 Wade Okerlund Thunder Bay Mike Miller Thunder Bay
97 Pat Kennedy Kapuskasing Carole Nadeau Kapuskasing
98 Jeff Fogolin Thunder Bay Rodney Thibault Thunder Bay
99 Terry Popowich Geraldton Gerard Dufour Geraldton
100 Jim Groulx Thunder Bay TBA  
101 Kevin Lepinsky Kamanistiqua Mike Lepinsky Thunder Bay
102 Cory Victor Kaministqua Chris Wiseman Thunder Bay
103 Danny Moffatt Longlac Bernard Baillargeorn Longlac
104 Chris Wilson Geraldton Adam Brough Kenora
105 Didier Germain Earlton Daniel Hein Thornloe
106 Kyle Chmilewski Kapuskasing Luc Portelance Kapuskasing
107 Robert Beaudoin Longlac TBA  
108 Richard Brochu Thunder Bay Sherry Brochu Thunder Bay
109 Danny Meilleur Moonbean Remi Dufour Sault Ste Marie
110 Jessy Dechamplain Dubreuilville Francis Dechamplain Dubreuilville
111 Steve Gravel Blind River Kevin Robineau Kapuskasing
112 Craig Salmonson Timmins Rock Bouchard Timmins
113 Aaron Wiens Atikokan Toby Wiens Thunder Bay
114 Danny Bacon Spanish Maraliza Bacon Spanish
115 Chad Dalrymple Exeter Greg Geoffrey Exeter
116 Jody Villeneuve Skead Joey Raymond Garson
117 Joel Bernier Iroquois Falls Ivan Bernier Iroquois Falls
118 Raney Marchand Kapuskasing Jennifer Marchand Kapuskasing
119 Kyle Solomon Shunia Sean Affleck Thunder Bay
120 Antti Kuokkanen Thunder Bay Maccus Kuokkanen Thunder Bay
BOLD Number = paid and confirmed registration
         
PAID List -  Guaranteed Participation    
1 Steph Meilleur Moonbeam TBA  
2 Dave Lemieux Mattice TBA  
UNPAID List      
1 Mike Newbold Kaministiquia TBA  
2 Rodnie Wright Nipigon TBA  
3 Aaron Case Sheguiandah Dave Patterson Little Current
4 Dan Secord Timmins Larry Naveau Gogama
5 Neil Esarte Manitouwadge Eric Esarte Thunder Bay